GIMLET

Ziemeļiem ir sava garša. Atklāj - dzērienos.

Gimlet Nordic Cocktail Bar ir vieta, kur caur dzērienu prizmu var izgaršot un iepazīt vietējās, Ziemeļu reģionam raksturīgās, garšas. Mūsu uzmanības fokuss un galvenais izteiksmes līdzeklis ir kokteilis. Gan alkoholisks, gan bezalkoholisks.

Ziemeļiem raksturīgā, jeb Nordic garša ir tajos produktos, kuri aug Baltijas jūras reģionā. Tos arī ļoti plaši izmantojam savos dzērienos, īpašu uzmanību pievēršot sezonalitātei, svaigumam un izcelsmei. Neizmantojam tropiskus augļus kā, piemēram, bārā bieži sastopamo marakuju vai ananasu. Mūsu “ziemeļu citrons” ir cidonijas vai rabarberi.

Kokteiļu sastāvdaļas gatavojam paši. Populārākās no tām ir kombuchas (tējas sēne), kordiāli, sīrupi, šrabi (etiķsīrupi). Alkoholus mēdzam noturēt dažādos augos un zālītēs. Vairākas no sastāvdaļām fermentējam.

Līdzīgā kā labā virtuvē, mūsu bārmeņi pavada ievērojamu laiku, lai katram kokteilim atrastu pareizās sastāvdaļas, tās sagatavotu un nobalansētu garšas nianses.

Dzērienkarti esam būvējuši, lai tā būtu interesanta gan pieredzējušam kokteiļbāru apmeklētājam, gan tiem kuri ir atvērti kam jaunam. Tajā ir saldskābi, svaigi un augļaini dzērieni, izteikti un spēcīgi, kā arī tādi kuros var piedzīvot pavisam jaunas un nebijušas sajūtas. 

Mūsu bārmeņi zina, ka svarīgākā kokteiļa sastāvdaļa ir ledus. Tādēl lietojam tikai lēni saldētu, blīvu un dzidru bloku ledu.

Ziemeļiem raksturīgo askētismu un minimālismu esam iekļāvuši arī bāra interjerā un noformējumā.

Visas augstākminētās lietas darām, jo vēlamies iepazīstināt cilvēkus ar tām vērtībām un garšām kuras ir raksturīgas mūsu reģionam. Gatavot izcilus kokteiļus, lai tos varētu baudīt nepiespiestā un mūsdienīgā bāra vidē. 

Pāri visam, mūsu galvenā vērtība ir viesis un priecājamies, ka varam dalīties sajūtās un garšās.

 

Taste Nordic

 

GIMLET kokteiļbārs: Baznīcas 37, Rīga, Latvia, LV1010 Darba laiks Sv. - P. Slēgts O. – S. 19-02 Rezervācijas : +371 28 379 422